با گسترش روز افزون جمعیت و کمبود آب و آلودگی سفره آب های زیزمینی و آلودگی خاک و محیط زیست، ضرورت تصفیه فاضلاب و باز چرخانی آب مصرف شده توسط انسان را ایجاب می کند که برای حل این مشکل موضوع تصفیه فاضلاب انسانی مطرح می گردد. شرکت تمدن تصفیه مفتخر است تا بادانش روز دنیا و استفاد از تکنولوژی مدرن و کادری مجرب، اقدام به تصفیه فاضلاب انسانی مجموعه های مختلف نموده و مشکلات زیست محیطی کشور در زمینه آب و فاضلاب را از لیست دغدغه های کارفرمایان حذف کند و علاوه بر آن با تصفیه فاضلاب و استحصال آب قابل مصرف، کمک شایانی به بحران کم آبی و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده در زمینه کشاورزی و آبیاری فضای سبز هر مجموعه ای بنماید.

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

روش های تصفیه فاضلاب انسانی

روش های تصفیه فاضلاب در مجموع به سه روش فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی تقسیم بندی می شود که در تصفیه فاضلاب انسانی جهت حصول بهترین نتیجه از هر سه روش در تصفیه فاضلاب استفاه می شود. از روش فیزیکی آشالگیری و دانه گیری و چربی گیری، از روش بیلوژیکی هوازی جهت حذف بار آلی موجود در فاضلاب و BOD و COD و از روش شیمیایی کلر زنی در تصفیه فاضلاب انسانی استفاده می شود تا با تلفیق هر سه روش تصفیه فاضلاب، بتنوان بالاترین راندمان در تصفیه فاضلاب را در پی داشته باشیم.

فرآیند های تصفیه فاضلاب انسانی

فرآیند های گوناگونی جهت تصفیه فاضلاب انسانی در دسترس می باشد که به آنها اشاره خواهیم کرد. اما در حال حاضر از روش لجن فعال هوادهی گسترده جهت تصفیه فاضلاب های انسانی در اکثر نقاط کشور و جهان مورد استفاده قرار می گیرد. فرآیند MBBR ، فرآیند IFAS ، فرآیند SBR ، فرآیند A2O ، فرآیند MBR از جمله فرآیندهای تصفیه فاضلاب انسانی می باشد که در هر پروژه و به فراخور شرایط هر پروژه یکی از فرآیندهای ذکر شده جهت تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. فرایند لجن فعا لبا هوادهی گسترده به دلیل مزایای بسیاری که دارد سبب برتری نسبی در مقایسه با دیگر فرآیند های تصفیه می باشد که این ویژگی ها عبارت اند از:

هزینه سرمایه گزاری کم و کارایی مناسب در تصفیه فاضلاب و بهره برداری آسان از پکیج تصفیه فاضلاب انسانی و لجن دفعی بسار کم و تثبیت شده بدون نیاز به تجهیزات تصفیه لجن و خروجی بسیار مناسب جهت مصارف کشاورزی و آبیاری فضای سبز.

واحد های پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

تصفیه فاضلاب انسانی بوسیله واحد های پیش ساخته ای انجام می شود که به آنها پکیج تصفیه فاضلاب انسانی می گویند. واحد های مورد تیاز موجود در این پکیج ها جهت تصفیه فاضلاب انسانی شامل : آشغالگیری، دانه گیری، متعادل ساز، ایستگاه پمپاژ، واحد هوادهی، تجهیزات مورد نیاز هوادهی، پایپینگ مورد نیاز هوادهی، دیفیوزر های تقسیم حباب های هوا، ته نشینی، ایرلیفت پمپ، کلر زنی، پکیج تزریق کلر، مخزن نگهداری و هاضم لجن بیولوژیکی، اتاقک کنترل جهت قرار دادن تجهیزات تصفیه خانه و تابلو کنترا و توزیع قدرت و بلوئر ها و پکیج تزریق کلر می باشد.

ویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

به دلیل مزایای پکیج های تصفیه فاضلاب انسانی، امروزه در تمامی کشور های توسعه یافته و در حال توسعه و حتی در کشورهای جنگ زده ای چون افغانستان و عراق نیز از این پکیج ها مورد استفاده قرار می گیرد و این کشور ها از مشتریان پکیج های تصفیه فاضلاب تولیدی شرکت های ایرانی می باشند. مزایای پکیج های تصفیه فاضلاب انسانی عبارت اند از:

  • کارایی مناسب و اخذ تائیدیه استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست
  • عملکرد بدون ایجاد بو و آلودگی های زیست محیطی
  • ساخت سریع و آسان
  • قابلیت تغییر مکان پکیج تصفیه فاضلاب انسانی حتی پس از نصب
  • امکان ارتقا ظرفیت پکیج تصفیه در دوران بهره برداری
  • استفاده از پساب خروجی برای کشاورزی وآبیاری فضای سبز

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی در چه جاهایی مورد استفاده قرار می گیرد:

تقریبا می توان گفت که تمامی در تمامی مکانهای موجود انسانها مشغول به زندگی و کار کردن می باشند پس در هر جایی که انسانها هستند فاضلاب هم هست و در هر جایی که فاضلاب هست به سیستم تصفیه فاضلاب انسانی نیاز می باشد. مکانهایی چون هتل ها، رستوران ها، کارخانه ها، بیمارستان ها، کمپ های کارگری، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، دانشگاه ها، خوابگاه ها، مجتمع عای تفریحی و پارک و ... همه و همه جهت تصفیه فاضلاب انسانی خود با اقدام به ساخت تصفیه خانه فاضلاب نموده تا به محیط زیست صدمه ای وارد نشود و از پساب تصفیه شده جهت مصارف خود اقدام نمایند.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

به سه عامل بستگی دارد

جنس سازه تصفیه خانه:

سازه تصفیه خانه فاضلاب را می توان از جنس فلزی، بتنی، پلی اتیلنی و فایبرگلاسی ساخت. به دلیل تفاوت قیمت مصالح مورد استفاده در سازه هر یک از تصفیه خانه ها، قیمت هر یک از آنها نیز متفاوت خواهد شد.

فرآیند تصفیه:

فرآیند مورد استفاده در تصفیه فاضلاب نیز در قیمت تصفیه خانه تاثیر گذار می باشد چرا که تعیین کننده تجهیزات به کار رفته در تصفیه خانه و واحدهای مختلف پکیج تصفیه فاضلاب و ابعاد قسمت های مختلف تصفیه خانه می باشد.

حجم فاضلاب تولیدی روزانه:

میزان فاضلاب تولیدی محدوده تحت پوشش پکیج تصفیه فاضلاب نیز در قیمت تصفیه خانه مهم می باشد چرا که تعیین کننده ابعاد تصفیه خانه و ظرفیت تجهیزات به کار رفنه در تصفیه خانه می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

روند تصفیه فاضلاب انسانی در تصفیه خانه

فاضلاب انسانی در ابتدا بوسیله لوله کشی های موجود در ساختمانها وارد شبکه جمع آوری فاضلاب شده و در ورودی سپتیک تانک فاضلاب ابتدا از یک سبد آشغالگیر عبور داد می شود و در یک کانال دانه گیری، دانه های شن و ماسه موجود در فاضلاب حذف می گردد و بوسیله پمپ های لجن کش موجود در ایستگاه پمپاژ، به داخل پکیج تصفیه فاضلاب انسانی هدایت می شود تا در مخزن بیولوژیکی هوازی، تحت تاثیر فعالیت میکروارگانیزم های هوازی سبب حذف آلاینده های موجود در فاضلاب و کاهش BOD و COD می گردد. سپس فاضلاب وارد قسمت ته نشینی شده و لخنه های لجن تشکسل شده در مخزن هوادهی تحت تاثیر نیروی جاذبه در حوضچه ته نشینی ته نشین شده و بوسیله ایرلیفت پمپ قسمت مازاد لجن به مخزن ذخیره لجن انتقال یافته ور در آنجا تا زمان تخلیه، نگهداری می شود. خروجی زلال از سرریز های کنگره ای شکل ته نشینی وارد قسمت کلر زنی شده و پس از ضد عفونی و میکروب زدایی، از پکیج تصفیه فاضلاب انسانی خارج می شوند.

در صورت وجود هر گونه سوال می توانبد با کارشناسان این شرکت به شماره تماس 358 2002 0912 و 672 0 276 0263 تماس حاصل فرمائید.

جهت آگاهی از سیستم تصفیه فاضلاب سپتیک تانک کلیک کنید.

جهت آگاهی از سیستم تصفیه چربی گیر کلیک کنید.

© 2017 Tamadon-Tasfie. All Rights Reserved | Design by Tamadon-Tasfie