تصفیه فاضلاب خانگی از مهمترین و اساسی ترین نیاز های هر کشوری می باشد. فاضلاب خانگی در واقع بیشترین سهم در تولید فاضلاب در هر جامعه ای را در بر می گیرد فاضلاب خانگی به هر نوع آبی که در اثر مصرف خانگی به فاضلاب تبدیل می شود می گویند. تصفیه فاضلاب خانگی از تصفیه انواع فاضلاب های دیگر از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که حجم بسیار بالایی از فاضلاب را به خود اختصاص داده است فاضلاب خانگی حاصل شستشوی لباس، شتستشوی ظروف، استحمام، نظافت، پخت و پز وسرویس های بهداشتی می باشد.

برای تصفیه فاضلاب خانگی از روش های مختلفی استفاده می شود که ابتدایی ترین آنها استفاده از سپتیک تانک ها می باشد که قبل از تخلیع به چاه جاذب از سپتیک تانک اسفاده می شود تا با تصفیه مقدماتی و نه کامل فاضلاب تا حدی از آلودگی منابع پذیرنده فاضلاب که معمولا چاه جاذب است جلوگیری کند. مزیت ثانویه سپتیک تانک برای چله جاذب حذف مواد معلق موجود در فاضلاب و همچنین چربی و روغن موجود در فاضلاب می باشد که باعث می شود تا منافذ جذب آب بسته نشود و چاه در اصطلاح مدت زمان بیشتری عمر کند و اشباع نشود چرا که در بیسیاری از خانه ها ان اتفاثق رخ می دهد و با اشباع شدن چاه ها و حفر چاهی دیگر و تکرار این پروسه، باعث از بین رفتن خاک بستر کل زیر خانه می شود و عملا دیگر نه می شود چاهی حفر کرد و نه انتظار باربری از خاکی که با فاضلاب اشباع شده را داشت.

روش دیگر تصفیه فاضلاب خانگی استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب خانگی می باشد. پکیج تصفیه فاضلاب خانگی واحد پیش ساخته ایست که با انجام فرآیند های فرآیند های تصفیه فاضلاب، فاضلابی شفاف و زلال جهت استفاده در مصارف کشاورزی و آبیاری فضای سبز نتیجه میدهد که علاوه بر تصفیه فاضلاب خانگی و آلوده نکردن آب های زیر زمینی ، می توان از آن برای آبیاری فضای سبز و کشاورزی و باغبانی از آن استفاده کرد همچنین میتوان از این آب در سیفون ها نیز استفاده نمود.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب خانگی به مراتب بیشتر از سپتیک تانک فاضلاب خانگی می باشد چرا که فاضلاب را کاملا تصفیه و قابل مصرف می کند اما در عین حال سپتیک تانک فاضلاب نیز بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد. حال سوالی که مطرح است پکیج تصفیه فاضلاب خانگی یا سپتیک تانک فاضلاب خانگی؟

برای پاسخ به این سوال می توانید با کارشناسان شرکت تمدن تصفیه با شماره 672 0 276 0263 و 358 2002 0912 تماس حاصل فرمائید.

تصفیه فاضلاب خانگی در مقایسه با تصفیه فاضلاب صنعتی از بازده و کارایی بیشتری برخوردا است چرا که نسبت به تصفیه فاضلاب صنعتی ارزان تر ، ساده تر و همچنین بهره برداری از آن نیز بسیار راحت تر می باشد. بنابراین با توجه به سادگی تصفیه فاضلاب خانگی و همچنین قیمت کم آسان بودن استفاده از آن توصیه می شود که حتما از تصفیه فاضلاب خانگی استفاده گردد.

تصفیه فاضلاب خانگی

© 2017 Tamadon-Tasfie. All Rights Reserved | Design by Tamadon-Tasfie