پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی را می توان به عنوان پرکاربردترین نوع پکیج تصفیه فاضلاب در ایران دانست چرا که در هر جایی که اجتماع انسانی می باشد فاضلاب بهداشتی نیز تولید می شود و تنها دستگاهی که می تواند این فاضلاب را تصفیه کند به شکلی که پساب تصفیه شده هیچ ضرری برای محیط زیست نداشته باشد و بتوان از پساب تصفیه شده دوباره استفاده نمود همین پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی می باشد.

برای دریافت اطلاعات فنی و قیمت انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی اعم از فلزی و پلی اتیلنی و همچنین ظرفیت های مختلف دستگاه می توانید با شماره های

09122002358

02632760672

تماس بگیرد تا از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت نیز بهرمند شوید.

لازم به ذکر است پکیج های تولیدی این شرکت تضمین 100 درصدی تائیدیه سازمان محیط زیست را دارا می باشند.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی
پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

همواره محیط زیست از ارزش و اهمیت بسیاری در زندگی انسان ها برخوردار می باشد و خوشبختانه اغلب افراد هم کلیه تلاش خود را در راستای حفظ و نگهداری محیط زیست به کار می گیرند.

از مهم ترین عوامل مخرب محیط زیست می توان به فاضلاب های بهداشتی اشاره کرد که حاصل مصرف روزانه و شایع فعالیت های انسانی از جمله استحمام، شست و شو، آشپزی و .. می باشد و طبیعتا این آب از مواد ناخالص و حتی آلاینده ها از قبیل پاتوژن، مواد مغذی، فلزات سنگین، مواد معلق و … تشکیل شده است که متاسفانه ورود هر کدام از این مواد به محیط زیست می تواند منجر به مشکلات و حتی صدمات جبران ناپذیری شود.

خبر خوش این که در سال های اخیر به واسطه پیشرفت علم و تکنولوژی، شاهد تولید تجهیزات فراوانی در راستای حفظ محیط زیست بودیم و از مهم ترین آن ها هم می توان به پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی اشاره کرد که در ادامه قصد داریم به این محصول بپردازیم.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی چیست؟

برخی از افراد دغدغه این را دارند که چرا باید از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی استفاده کنند و در پاسخ باید گفت: وظیفه عمده این دستگاه از بین بردن آلاینده های شیمیایی، فیزیکی و پساب ها می باشد که قطعا این فرایند در جلوگیری از صدمه به محیط زندگی یا شیوع بیماری های خطرناک و البته واگیر دار، بی تاثیر نیست.

به طور کلی می توان گفت که این محصول به عنوان کیوسک های قابل حمل در اندازه و سایز های گوناگون تولید و عرضه می شود که استفاده از آن در مکان های کوچک اعم از روستا، کمپ، رستوران و … رواج بسیاری دارد.

بهتر است بدانید که پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی به شبکه های فاضلاب اصلی، متصل نیستند و این کالا با شیوه های مختلف به تصفیه مواد آلوده می پردازد و در نهایت این مواد را به آب های بی بو، بدون کلر، عاری از هر گونه آلودگی و پالایش شده تبدیل می کند و قطعا از این آب تحت عنوان آبیاری منابع طبیعی و کمک به محیط زیست استفاده می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

هدف از استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

تصفیه فاضلاب به شیوه اصولی و استاندارد می تواند سلامتی و طول عمر انسان و سایر جانداران را تضمین کند؛ متاسفانه بسیاری از افرادی که صاحب کارخانه، مجتمع و سایر مکان های بزرگ و عظیم هستند از تهیه پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی خودداری می کنند که طبیعتا همین مورد می تواند منجر به ضررات جبران ناپذیری در اکو سیستم و حتی محیط زیست شود و علاوه بر آن، عدم تصفیه و پاک سازی فاضلاب در ایجاد آلودگی ظاهری، بوی نامطبوع، تکثیر آلاینده های مضر و … بی تاثیر نمی باشد.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب از لحاظ کارآیی

1) پکیج تصفیه پساب صنعتی:

همواره کارخانه ها و پالایشگاه ها به منابع آبی نیاز دارند و طبیعتا آب پس از عبور از محیط های صنعتی به آلودگی های بسیاری دچار می شود و متاسفانه این مورد می تواند منابع محیط زیستی و کشاورزی را مورد تهدید قرار دهد؛ به همین علت هم بهتر است از پکیج های تصفیه صنعتی بهره ببریم؛ این محصول در سه روش تصفیه فیزیکی، شیمایی و بیولوژیکی برای پاک سازی آب اقدام می کند.

2) پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی:

فاضلاب های بهداشتی یا همان انسانی، ناشی از آلاینده و باکتری های موجود در محیط های بیمارستانی، مسکونی و … می باشند که با تصفیه آن می توان معضلات کلان شهر ها را به حداقل رساند.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی از لحاظ جنس بدنه

اغلب محصولات از تنوع بسیاری برخوردار می باشند که طبیعتا پکیج های تصفیه فاضلاب هم از از این موضوع مستثنی نمی باشند و در ادامه قصد داریم به انواع آن ها اشاره کنیم:

 • پکیج تصفیه فاضلاب فلزی:

  همان طور که از نام این محصول هم مشخص است، کلیه اجزای این پکیج از قبیل بدنه، مخازن، ته نشینی، آشغال گیری، نردبان، سقف، کف و … از جنس فلز می باشند.

گفتنی است که جنس دیواره و کف تعبیه شده در این پکیج، از ورق های فولادی با ضخامت بسیار نازک، یعنی 6 تا 8 میلی متر می باشد و خبر خوش این که ظرفیت به کار در این محصول در حدود 5 تا 300 متر مکعب در طول یک روز است.

گفتنی است که اجناس فلزی در مقابل واکنش های شیمایی از مقاومت اندکی برخوردار هستند و برای جلوگیری از این مشکل می توان از پوشش نگهدارنده، بهره برد.

 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن:

  در سال های اخیر شاهد افزایش تولید این دسته از محصولات بودیم؛ چرا که مزایای بی شمار این پکیج سبب شده است که همگان تمایل به تهیه آن داشته باشند.

از تمایز پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتلین با فلزی، می توان به وزن سبک و سهولت در جا به جایی آن ها اشاره کرد.

در ادامه قصد داریم شما را با مزایای این محصول، بیشتر آشنا کنیم:

1) عدم انتشار بوی ناخوشایند در حین تصفیه: متاسفانه، بسیاری از پکیج ها در حین عملیات به انتشار بوی نامطبوع می پردازند که طبیعتا این مورد منجر به بروز بیماری های تنفسی و حتی سرطان ریه می شود؛ اما پکیج های تصفیه فاضلاب پلی اتیلن، عاری از هر گونه بوی آزار دهنده هستند.

2) نیاز نداشتن به بتن و سایر محصولات: دسترسی به مطالح ساخت و ساز از جمله مسائل دشوار محسوب می شود که البته دیگر جای نگرانی نیست؛ چرا که این پکیج به مصالح اندکی نیاز دارد و قطعا این مورد در کاهش هزینه ها بی تاثیر نیست.

3) دوام بالا: بدیهی است که همگان به دنبال تهیه محصول با دوام و مقرون به صرفه می باشند که طبیعتا پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن از این ویژگی ها برخوردار است.

4) عدم پوسیدگی و زنگ زدن: همواره، اغلب مناطق شمالی و جنوبی کشور ایران با مشکلات ناشی از رطوبت و شرجی بودن هوا دست و پنجه نرم می کنند که خوشبختانه، اجناس پلی اتیلن عاری از هر گونه زنگ زدن یا پوسیدگی هستند و به همین علت هم استفاده از این پکیج ها مختص به مناطق و محیط های مرطوب است.

5) سهولت در جا به جایی: امروزه برخی از افراد از تهیه پکیج های فاضلاب بهداشتی، خودداری می کنند؛ چرا که وزن هنگفت آن مانع از جا به جایی آسان می شود.

اما اجناس پلی اتیلن در وزن های اندک در نظر گرفته می شوند و طبیعتا جا به جایی یا حمل و نقل آن ها هم در حداقل زمان ممکن میسر خواهد بود.

 • پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کامپوزیتی: در سال های اخیر با تولید پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی از جنس کامپوزیت رو به رو شدیم و این ماده همان پلاستیک تقویت شده می باشد که البته میزان مقاومت آن نسبت به پلاستیک اندکی بیشتر است و وزن اندک کامپوزیت سبب شده است و در بسیاری از مکان ها از این جنس بهره ببرند؛ چرا که در سهولت جا به جایی آن بی تاثیر نمی باشد.

در ادامه به مزایای منحصر به فرد آن اشاره می کنیم:

1) مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت، زنگ زدگی، شکستگی و …

2) پایداری مناسب در مقابل با نور خورشید، اشعه فرا بنفش و حتی انفجار

3) به اتصالات و متعلقات اندکی نیاز دارد که قطعا این مورد در قیمت مقرون به صرفه پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی، بی تاثیر نمی باشد.

4) ضخامت کمتر و استحکام بالا

5) عدم نیاز به رنگ آمیزی دوره ای

6) انعطاف پذیری چشم گیر و حمل و نقل آسان

7) وزن اندک

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

بدیهی است که مصرف کنندگان پیش از تهیه این محصول، به دنبال کاربرد های منحصر به فرد و یا مزایای آن باشند و به همین علت هم در ادامه قصد داریم به کاربرد های آن اشاره کنیم:

 • تصفیه و حذف آلاینده های صنعتی از مواد آلوده که از تولید رنگ، مواد غذایی، پالایشگاه ها و … به دست می آید.
 • حذف آلاینده های خطرناک از قبیل پساب های بیمارستانی و آزمایشگاهی که طبیعتا در صورت عدم تصفیه آن ها با مشکلات فراوانی از قبیل شیوع بیماری عفونی و مسری، ابتلا به امراض تنفسی و … رو به رو می شویم.
 • استفاده مجدد از آب فاضلاب ها در راستای آبیاری به منابع طبیعی و کمک به حوزه کشاورزی.
 • قابل استفاده در مکان های نظامی، رستوران، هتل، کمپ، فرودگاه و …

مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

بهتر است بدانید که پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی، دارای مزایای بسیاری هستند و در ادمه قصد داریم شما را با آن ها بیشتر آشنا کنیم:

1) راندمان بالای تصفیه فاضلاب در حداقل زمان ممکن

2) نگهداری ساده از این محصول و عدم نیاز به هزینه های اضافی

3) تهیه شده مطابق با قوانین محیط زیست و جلوگیری از صدمه به زیستگاه افراد

4) قابل استفاده در محیط و فضا های متنوع

5) قابلیت جا به جایی حتی پس از نصب و راه اندازی آن

6) عدم نیاز به عملیات های پیچیده ساختمانی و یا نیاز به مصالح پیشرفته از قبیل بتن و…

7) در دسترس بودن لوازم یدکی و سهولت تعمیر آن

8) فرایند تصفیه کاملا به طور هوازی رخ می دهد و طبیعتا هیچ گونه بوی نامطبوعی در محیط منتشر نمی شود.

9) امکان هر گونه تغییر در پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی در زمان نصب آن

اجزای پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

بدیهی است که پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی به منظور ایفای وظیفه خود از متعلقات گوناگونی تشکیل شدند که کلیه آن ها عبارتند از:

1) آشغال گیر: از مهم ترین بخش های پکیج تصفیه فاضلاب می توان به فرایند آشغال گیر اشاره کرد؛ در این روش زباله ها و آشغال ها به کمک شیوه های دستی یا مکانیکی از بخش فاضلاب جدا می شوند.

2) مخزن ذخیره لجن: گفتنی است که این مخزن توسط دمنده های مخصوص به تولید هوا اشتغال دارند و سپس این هوا به کمک دیفیوزر های موجود که در در کف مخزن قرار گرفتند به پخش هوا می پردازند؛ بدیهی است که هوای پخش شده منجر به تکثیر باکتری های هوازی می شوند و قطعا این امر در تصفیه فاضلاب به شیوه بیولوژی، بی تاثیر نمی باشد.

3) سیستم تامین هوا: همان طور که می دانید؛ تولید هوا توسط دمنده های مخصوص رخ می دهد و از مهم ترین بخش های این تجهیزات می توان به پارامتر های ظرفیت تولید هوا و فشار مورد نیاز در جهت انقال هوا، اشاره کرد.

4) مخزن نگهداری پساب و کلر زنی: پساب های موجود در قسمت ته نشین شده مخزن به کمک ایرلیفت به مخزن های نگهداری پساب منتقل خواهد شند و بدیهی است که پمپ ایرلیفت از جمله محصولاتی است که توسط هوا، قادر به عمل لیفت و انتقال است.

از این مخزن به منظور کلر زنی و گندزدایی پساب هم استفاده می شود؛ یعنی کلر به صورت هیپوکلرید سدیم با کلسیم به پساب های موجود تزریق شده و در برخی از موارد شاهد هستیم که کلر به صورت مارپیچ به درون لوله ها تزریق می شود.

5) مخزن ته نشینی: در این فرایند، لخته های بیولوژیکی که در مراحل قبل تولید شدند در سطوح انتهای مخزن ته نشین می شوند و سپس پساب به صورت کاملا شفاف از خروجی بالای مخزن خارج می شود.

6) لوله انتقال هوا، لجن و سایر تجهیزات جانبی: برخی از افراد دغدغه این را دارند که چرا باید از پایه های نگهدارنده و یا لوله کشی در پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی استفاده کنیم که در پاسخ باید گفت: این تجهیزات به منظور انتقال هوا و یا انتقال لجن صورت می گیرد و طبیعتا به منظور افزایش کارآیی این محصول، ناچار به استفاده از متعلقات گوناگونی هستیم.

7) تابلو برق: از عمده ترین وظایف تابلو برق، می توان به کنترل اجزای الکترومکانیکال اشاره کرد که توسط متخصصان ومهندسان در پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی، تعبیه می شوند.

امروزه، اغلب پکیج ها دارای ورقه های فلزی هستند و طبیعتا فلز در مقابل رطوبت، برودت هوا و بسیاری از مسائل دیگر از پایداری مناسبی برخودار نمی باشد و به همین منظور بهتر است از پوشش های اپوکسی و یا پرایمر ها بهره ببریم.

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

همواره، در طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی از بخش های مختلفی استفاده می شود که در ادامه قصد داریم به کلیه آن ها اشاره کنیم:

1) حوض هوا دهی: در این بخش تصفیه فاضلاب به شیوه بیولوژیکی صورت می گیرد و خوشبختانه در این روش با هیچ گونه آلودگی و یا بوی نامطبوع مواجه نیستیم و اتفاقا به همین علت هم روش های هوا دهی از طرفداران بسیاری برخوردار می باشد.

2) حوض ته نشینی ثانویه: در این فرایند، لجن های تولید شده به بخش هوادهی منتقل شده و بخشی از آن ها هم به قسمت هوا دهی و بقیه آن هم به سوی تانک های لجن روانه می شود و پس از آن با دفع شدن لجن ها رو به رو می شویم.

گفتنی است که ویناچ های فراوانی در ناحیه فوقانی محصول دیده می شود و در نهایت به بخش های کلرزنی منتقل می شوند.

3) هاضم لجن: لجن های خروجی از ناحیه ته نشینی ثانویه در همین قسمت ذخیره و در نهایت هم دفع می شوند.

4) کلر زنی: بهتر است بدانید که فاضلاب حاوی باکتری و آلاینده های فراوانی هستند که نفوذ آن ها در درون بدن منجر به مشکلات جبران ناپذیری می شود و به همین علت هم از فرایند کلر زنی بهره می بریم تا کیفیت فاضلاب های موجود را افزایش دهیم.

روش های تصفیه فاضلاب بهداشتی

گفتنی است که نوع و شیوه تصفیه از جمله مسائل حائز اهمیت در پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی، شمرده می شود که در ادامه قصد داریم شما را با کلیه آن ها بیشتر آشنا کنیم:

 • تصفیه فاضلاب بهداشتی با روش هوا دهی گسترده EASS : خبر خوش این که این روش در سراسر دنیا رواج بسیاری دهد؛ چرا که در این شیوه کلیه میکروب ها در فاضلاب و پساب ها به مدت 30 ساعت در معرض شرایط هوازی قرار گرفته و قطعا این مورد در کاهش آلودگی منابع آلی بی تاثیر نمی باشد.

گفتنی است که در این فرایند، کلیه لجن های تولیدی در حوض ته نشینی به حوض هوا دهی برگردانده می شود.

به طور خلاصه در مورد روش هوازی می توان گفت: فاضلاب ها از شبکه فاضلاب به ایستگاه پمپاژ وارد شده و از آن منطقه به تانک های هوا دهی منتقل خواهند شد؛ در این راستا هوا دهی به صورت کاملا عمقی رخ می دهد و اکسیژن لازم برای باکتری ها به کمک بلوئر تامین شده و در نهایت این هوا به کل سطح پخش خواهد شد.

در نهایت فاضلاب ها پس از تجزیه به قسمت ته نشینی وارد می شوند و پساب خروجی به کمک ویناچ ها جمع آوری شده و به بخش کلر زنی منتقل شده و آن را به قسمت هوا دهی باز می گردانند و بخش دیگر آن هم به سوی تانک های لجن روانه می شود.

 • تصفیه فاضلاب بهداشتی به کمک شیوه فیزیکی: خبر خوش این که روش فیزیکی از جمله شیوه های مقرون به صرفه و البته ساده می باشد و اتفاقا به همین علت هم در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد؛ گفتنی است که این روش اعم از آشغال گیری، دانه گیری، ته نشینی، فیلتراسیون، چرب گیری، شناور سازی و … می باشد.
 • تصفیه فاضلاب بهداشتی با روش بیولوژیکی: لازم به ذکر است که در این فرایند از میکروارگانیسم ها و به خصوص باکتری ها در تصفیه فاضلاب های بهداشتی، بهره می برند؛ چرا که مواد آلی موجود در فاضلاب ها را جذب کرده و از آن برای تکثیر سلول و در نهایت کسب انرژی استفاده می کنند؛ گفتنی است که مواد آلی از سهم بیشتر آلاینده ها برخوردار می باشند و اتفاقا به همین علت هم شیوه بیولوژیکی، رواج بسیاری دارد.

از مزایای این فرایند می توان به قیمت مقرون به صرفه و زمان اندک آن اشاره کرد که البته در این مسیر از آلاینده های هوازی و یا بی هوازی بهره می برند.

 • تصفیه فاضلاب بهداشتی با فرایند شیمیایی: این روش نسبت به تصفیه های فیزیکی اعم از آشغال گیری و … اندکی پیچیده تر می باشد و اتفاقا به همین علت هم استفاده از این روش رواج اندکی دارد.

بهتر است بدانید که این روش شامل کلر زنی، تنظیم PH، انعقاد، لخته سازی و گندزدایی با کلر است.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی چه طور فاضلاب را تصفیه می کند؟

بدیهی است که تصفیه فاضلاب به فرایند های گوناگونی صورت می گیرد که در ادامه به کلیه آن ها می پردازیم:

1) غربال گری و پمپاژ: همان طور که می دانید، فاضلاب از زباله های زائد بسیاری اعم از پارچه، پلاستیک، چربی و … برخوردار می باشد که البته این زباله ها به کمک تجهیزات غربال گری از بین رفته و در نهایت این مواد خارج شده به سرعت در محل دفن زباله قرار می گیرد و در حداقل زمان ممکن دفع می شود.

2) برداشتن یا حذف شدن: همواره با مواد ریز و سنگین بسیاری اعم از شن، ماسه، کلوخ و … مواجه می شویم که طبیعتا کلیه این مواد باید از فاضلاب ها خارج شوند و در محل دفن زباله دفع شوند.

3) تصفیه اولیه: بهتر است بدانید که برخی از مواد برای ته نشین شدن به زمان بسیاری نیاز دارند و به همین علت هم این دسته از مواد با استفاده از مخازن بزرگی به اسم شفاف کننده خارج می شوند.

گفتنی است که این مواد ته نشنین شده با اسم لجن شناخته می شوند و از پایین پمپ می شوند و فاضلاب هم از قسمت فوقانی مخزن خارج می شود.

4) لجن فعال شده: از مهم ترین وظایف پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی، می توان به مرحله لجن فعال شده یا همان هوا دهی اشاره کرد؛ چرا که از طریق تخریب بیولوژیکی بسیاری از آلاینده ها توسط میکروارگانیسم ها مصرف می شوند و سپس به بافت سلول، آب و نیتروژن تبدیل می شوند.

5) تصفیه ثانویه: پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی از متعلقات بسیاری اعم از مخازن شفاف کننده ثانویه برخوردار می باشند و این مخازن به فاضلاب های تصفیه شده اجازه می دهند تا از مخزن هوا دهی جدا شده و پساب تولید کنند؛ حال این محصول بیشتر از 90 درصد فرایند تصفیه خود را به خوبی پشت سر گذاشته است و وارد مراحل پایانی تصفیه می شود.

6) فیلتراسیون: در این گام پساب های تصفیه شده از طریق محیط های پلی استر با فیلتر 10 میکرونی صاف شده و این مواد گرفته می شود و در نهایت مواد گرفته شده باید به خوبی مورد پاک سازی و شست و شو قرار بگیرد تا برای تصفیه مجدد به قسمت اصلی سیستم باز گردد.

7) ضد عفونی کردن: همواره برخی از افراد دغدغه آلودگی و یا عدم تصفیه مناسب فاضلاب ها را دارند و به همین منظور هم بهتر است که پس از پشت سر گذاشتن فرایند فیلتراسیون از ضد عفونی به کمک اشعه های فرا بنفش بهره ببریم؛ به کمک فرا بنفش می توان باکتری های باقی مانده را به طور کلی نابود کرده و آن ها را از پکیج تخلیه کنیم.

8) جذب اکسیژن: در مرحله پایانی، لازم است که آب های تصفیه شده را که از کیفیت مطلوب برخوردار می باشند را در حداقل زمان ممکن هوادهی کرده تا اکسیژن به حد مجاز برسد؛ در نهایت آب های تصفیه شده از محل خروجی پساب عبور کرده و در همان مرحله به مسیر آب می پیوندد.

نحوه نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پیش از هر چیزی بهتر است بدانید که نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی از جمله فرایند دشوار و حساس به شمار می آید و به همین علت هم لازم است که توسط مهندسان یا متخصصان خبره راه اندازی شود؛ در ادامه قصد داریم که شما را با انواع روش های راه اندازی این محصول آشنا کنیم:

 • مدفون: بدیهی است که همگان به دنبال ایجاد زیبایی در محیط اطراف خود هستند و اتفاقا به همین علت هم از تهیه پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی خودداری می کنند؛ اما خبر خوش این که این محصول در روش مدفون در زیر زمین دفن شده و طبیعتا پایداری و استحکام آن هم به گونه ای است که به خرابی یا شکستگی دچار نمی شود و در کلیه مناطق هم می توان از آن ها بهره برد.
 • زمینی: اغلب پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی که در اجناس فلز یا کامپوزیت هستند باید بر روی زمین قرار بگیرند که از مزایای آن می توان به سهولت در ساخت و ساز و کاهش هزینه های عمرانی اشاره کرد؛ علاوه بر آن در برخی از مناطق اعم از پارکینگ های طبقاتی، مسکونی، تجاری و … نمی توان از پکیج های حجیم بهره برد و به همین علت هم ناچار به استفاده از محصولات زمینی هستیم.
 • پشت بامی: لازم به ذکر است که بسیاری از مناطق با مشکلاتی اعم از محدودیت مکان و یا عدم فضای کافی رو به رو می باشند و در این راستا برای نصب و راه اندازی پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی می توان از پشت بام های آن مکان استفاده کرد.

عوامل موثر در قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پس از آشنایی با پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی نوبت به تهیه کردن آن می رسد که طبیعتا در این راستا عوامل بسیاری از جمله کیفیت و قیمت محصول از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و به همین علت هم در ادامه قصد داریم به پارامتر های موثر آن بپردازیم:

1) کیفیت فاضلاب ورودی: گفتنی است که فاضلاب های ورودی از تنوع بسیاری برخوردار می باشند که برخی از آن ها به شرح ذیل است:

 • فاضلاب بهداشتی
 • فاضلاب صنعتی
 • فاضلاب ترکیبی
 • فاضلاب کارواش ها

2) حجم فاضلاب ورودی: گفتنی است که حجم یا همان دبی فاضلاب ورودی از 5 متر مکعب تا 1500 متر مکعب در طول شبانه روز متغیر می باشد و البته برای حجم های بیشتر از 2000 متر مکعب ناچار به استفاده از پکیج های بتنی یا فلزی هستیم و طبیعتا هر چه حجم یا دبی فاضلاب های ورودی افزایش یابد؛ ابعاد و ظرفیت پکیج هم بالاتر رفته و در این صورت با افزایش قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی، رو به رو می شویم.

3) نوع فرایند تصفیه: بهتر است بدانید که نوع فرایند تصفیه فاضلاب از جمله مواردی است که وابسته به نوع فاضلاب ورودی، کیفیت فاضلاب ورودی و … می باشد و میزان قیمت این محصول هم بر حسب پارامتر های اعلام شده مشخص می شود.

4) جنس بدنه پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی: همان طور که اشاره کردیم؛ پکیج ها از بدنه های گوناگونی از قبیل فلزی، بتنی، پلی اتیلن، کامپوزیت و … ساخته شده است که نرخ هر کدام از متریال ها با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد؛ به عنوان فلز نرخ کامپوزیت در مقایسه با فلز اندکی مقرون به صرفه تر می باشد.

پیش از انتخاب جنس بدنه باید به عوامل بسیاری مانند سلیقه، فضای مورد نظر و … توجه داشته باشید تا در آینده به مشکلی دچار نشوید.

5) خشک یا مرطوب بودن محل نصب: برخی از افراد دغدغه این را دارند که چرا باید به مکان نصب پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی توجه داشته باشند و در پاسخ می توان گفت: بسیاری از مناطق مانند شهر های شمالی یا جنوبی از رطوبت بسیاری برخوردار هستند که در این صورت باید از بدنه های مقاوم و حتی ضد زنگ استفاده کنیم و حتی به منظور افزایش اطمینان خاطر، ناچار هستیم از لایه های رنگی بیشتری استفاده کنیم که طبیعتا این فرایند در مکان های خشک و فاقد رطوبت صورت نمی گیرد که کلیه این موارد در متغیر بودن قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی موثر خواهد بود.

6) کیفیت آب مورد انتظار: کلیه این فرایند به منظور دسترسی به آب با کیفیت و استاندارد صورت می گیرد و قطعا کیفیت آب باید به گونه ای باشد که بتوان از آن برای آبیاری فضای سبز، شست و شوی محوطه ها، شست و شوی ماشین و … استفاده کرد.

گفتنی است که هر چه قدر استاندارد های فاضلاب تصیفه شده و میزان کیفیت آن بالاتر باشد، با افزایش قیمت پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی رو به رو می شویم.

پیشنهاد می شود که به میزان کیفیت تصفیه و گند زدایی فاضلاب ها توجه داشته باشید؛ چرا که عدم کیفیت آن منجر به نابودی محیط زیست و در نهایت از بین رفتن کلیه جانداران و حتی انسان ها می شود.

کلام آخر

هدف ما در این مقاله این بود که شما را با پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و اهمیت آن در محیط زیست بیشتر آشنا کنیم و اکنون به منظور کسب اطلاعات بیشتر، می توانید به صفحات مرتبط سایت با این موضوع مراجعه نمائید.

مطالب مرتبط:

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

تصفیه فاضلاب

 

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا