مقالات تخصصی

 اجزای اصلی آلی موجود در فاضلاب

ترکیبات آلی معمولا شامل ترکیبی از کربن، هیدروژن، اکسیژن و در بعضی موارد نیتروژن است. مواد آلی موجود در فاضلاب، بطور نمونه از پروتئین ها (%40 تا %60)، کربوهیدرات ها (%25 تا %50 )، روغن ها و چربیها (8 % تا %12 ) تشکیل شده اند. اوره بیشترین ماده ادرار، دیگر ماده آلی مهمی است که در فاضلاب تازه وجود دارد زیرا اوره سریعا تخریب می‍گردد و به ندرت در فاضلاب های مانده وجود دارد. به همراه پروتئین ها، کربوهیدرات ها، چربیها و روغن ها و اوره فاضلاب ها حاوی تعداد زیادی از ترکیبات آلی مختلف با ساختار ساده تا پیچیده و در مقادیر کم هستند.

در طی سالها، آزمون های مختلفی برای تعیین مواد آلی موجود در فاصلاب ها صورت پذیرفته است. به طور کلی، آزمون ها می توان به صورت اندازه گیری کل ترکیبات آلی که از تعداد مواد آلی با خواص یکسان تشکیل شده و نمی توان آنها را به صورت جداگانه تشخیص داد و آنهایی که برای اندازه گیری یک ترکیب آلی خاص به کار می روند، تقسیم کرد.

برای مطالعه مطالب بیشتر و کاربردی روی پکیج تصفیه فاضلاب کلیک کنید.

 

2/5 - (1 امتیاز)

تمدن تصفیه ایرانیان

شرکت فنی مهندسی تمدن تصفیه ایرانیان یک شرکت خصوصی و از نوع سهامی خاص می باشد که متشکل از جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف و تهران می باشند که دو دهه در صنعت آب و فاضلاب و سایر فعالیت های زیست محیطی مرتبط فعالیت می نماید. تمدن تصفیه با تکیه بر دانش فنی روز دنیا و کارخانه ساخت مجهز و همچنین تجارب کسب شده در انجام صدها پروژه زیست محیطی توانسته تا مشکلات ناشی از مخاطرات زیست محیطی را به حداقل رسانده و این چالش را به فرصتی برای رشد و شکوفایی کشور در جهت توسعه پایدار کشور بدل نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا