مقالات تخصصی

معیار خرید پکیچ تصفیه فاضلاب

حجم و ابعاد پکیچ

بطور کلی حجم و ابعاد پکیچ تصفیه فاضلاب بر روی زمان ماند هیدرولیکی و راندمان کلی تصفیه تاثیر می گذارد.

سیستم تزریق هوا

این سیستم یک روش تصفیه به روش هوادهی با بلوئر با استفاده از دیفیوزها جهت افزودن اکسیژن به فاضلاب می باشد.

شرایط آب و هوا

شرایط آب و هوای نیز یکی از عواملی است که بر روی قیمت پکیچ تاثیر می گذارد برای مثال در شرایط آب و هوایی خیلی سرد منابع بتنی و یا سیستم دفنی تاثیر گذار تر می باشد.

زمین احداث پکیچ

کیفیت و نوع خاک بر روی هزینه پکیچ تاثیر گذار می باشد برای مثال زمین های سخت برای ایجاد گودال یاحفره به هزینه زیادی نیاز دارد .

جنس و ضخامت سازه

پکیچ تصفیه فاضلاب انواع مختلفی دارد که از پرکاربرد ترین آن ها می توان به پکیچ فلزی ، پلی اتلین ، کامپوزیتی اشاره کرد که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود می باشند .

مدیریت لجن پکیچ

لجن تولید شده با توجه به عواملی چون نوع ، میزان فاضلاب متفاوت می باشد مدیریت لجن به تجهیزات و فرایند های مناسب نیاز دارد که هزینه بر خواهد بود.

استفاده از برق

استفاده از برق می تواند در انتخاب روش های مختلف تصفیه نقش بسیار موثری داشته باشد به عنوان نمونه ازبین روش های متنوع برای تصفیه فاضلاب روش RBC نسبت به روش های دیگر برق کمتری مصرف می کند .

 

5/5 - (1 امتیاز)

تمدن تصفیه ایرانیان

شرکت فنی مهندسی تمدن تصفیه ایرانیان یک شرکت خصوصی و از نوع سهامی خاص می باشد که متشکل از جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف و تهران می باشند که دو دهه در صنعت آب و فاضلاب و سایر فعالیت های زیست محیطی مرتبط فعالیت می نماید. تمدن تصفیه با تکیه بر دانش فنی روز دنیا و کارخانه ساخت مجهز و همچنین تجارب کسب شده در انجام صدها پروژه زیست محیطی توانسته تا مشکلات ناشی از مخاطرات زیست محیطی را به حداقل رسانده و این چالش را به فرصتی برای رشد و شکوفایی کشور در جهت توسعه پایدار کشور بدل نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا